Covid-19

Help misura today13. March 2020 341 5

Background
share close

Celý svet bojuje so zákerným ochorením COVID-19 (coronavirus), hlavný spôsob ako byť zodpovedný a pomôcť je ostať doma, nestýkať sa s kolegami, vyhnúť sa mítingom.

Preto aj my v spoločnosti romITech sme sa rozhodli priložiť ruku k dielu a poskytnúť bezplatnú konzultačnú pomoc všetkým, ktorí potrebujú pomôcť pri nasadení bezplatných komunikačných technológií na zabezpečenie tímovej spolupráce.

Tímová spolupráca online

Viaceré spoločnosti /Microsoft, Cisco, Google…/ vydali bezplatné licencie a nástroje na podporu online tímovej kolaborácie, ale aj pre osobné chatovanie, telefonovanie alebo videokonferencie.

Spoločnosť romITech je partnerom Microsoftu, preto prinášame informácie práve o službe Microsoft Teams
Kompletný návod v angličtine nájdete tu

Aplikácia Teams je súčasť Office 365. Ak má Vaša spoločnosť licencie Office 365, aplikácia Teams máte k dispozícií.V týchto časoch je aplikácia Teams dostupná pre každého. Uvádzame niekoľko jednoduchých možností ako ju využiť.

Osobné použitie:

Ak chcete začať s aplikáciou Teams:

  • Ak máte emailovú adresu cez pracovný alebo školský účet, použite tento link.
  • Ak používate emailovú adresu napríklad Gmail alebo Outlook, môžete sa prihlásiť pre freemium verziu aplikácie Teams kliknutím sem.

IT profesionáli:

Link uvedený vyššie funguje výborne pre osobné použitie, ale ak ste IT profesionál, ktorý chce aplikáciu Teams nasadiť centrálne, tu je návod.

  • Ak pracujete v spoločnosti, ktorá aktuálne nemá aplikáciu Teams licencovanú , Microsoft ponúka bezplatnú licenciu Office 365 E1 na 6 mesiacov. Kontaktujte svojho Microsoft partnera alebo obchodného reprezentant, prípadne spoločnosť romITech.
  • Ak pracujete v školstve a chcete aby učitelia a študenti pracovali s aplikáciou Teams, použite licenciu Office 365 A1. táto bezplatná verzia Office 365 je dostupná pre všetky vzdelávacie inštitúcie. Priháste sa použitím tohto linku.

V prípade ak potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať na info@romitech.sk

Written by: misura

Rate it